Ракетомоделювання – це один з актуальних та найцікавіших видів сучасної науково-технічної творчості, який відповідає головним вимоги до впровадження STEM-освіти в освітній процес позашкільного закладу. Уособлює наукові дослідження та сучасні інженерні технології.
Навчання побудоване на основі особистісно-орієнтованого, діяльнісного, компетентнісного підходів.
Навчальна програма дає уявлення про сучасний розвиток та наукові дослідження в цій галузі ракетобудування. Це збільшує профорієнтаційне значення програми, враховуючи, що Україна є однією з провідних держав у ракетобудуванні й сьогодні зберігає значний потенціал, маючи в своєму арсеналі сучасні космічні ракети.
Метою програми є формування компетентностей особистості засобами ракетомоделювання.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
пізнавальної, яка передбачає оволодіння базовими знаннями з ракетомоделювання; технологічними процесами обробки різних матеріалів, пов’язаних із виготовленням моделей, розвиток пізнавальної активності;
практичної, яка орієнтована на формування техніко-технологічних умінь і навичок, проектування, конструювання та виготовлення моделей ракет, роботи з інструментами, матеріалами, технологічним обладнанням; засвоєння основних прийомів використання технологій у ракетомоделюванні;
творчої, яка передбачає набуття досвіду власної творчої діяльності, розв’язання творчих завдань, здатності проявляти творчу ініціативу; формування вміння самостійно займатись ракетомоделюванням; розвиток конструкторських, винахідницьких, творчих здібностей, системного, просторового і логічного мислення, уяви, фантазії, формування стійкого інтересу до науково-технічної творчості, потреби у творчій самореалізації;
соціальної, яка орієнтована на розвиток трудової культури, досягнення високого рівня освіченості і вихованості; емоційний та інтелектуальний розвиток; формування кращих особистісних рис (відповідальність, чесність, працелюбство, самостійність), ціннісного ставлення до себе та інших, вміння працювати у колективі; формування громадянської поведінки, патріотизму, любові до України.
Навчальна програма побудована лінійним способом, наступний навчальний матеріал викладається на основі вже вивченого й у тісному взаємозв’язку з ним.
Зміст програми передбачає теоретичні та практичні заняття. На заняттях вихованці вивчають історію розвитку ракетної техніки, знайомляться з основними теоретичними поняттями. Цей матеріал пов’язується з темами практичних робіт відповідно до навчально-тематичного плану роботи. На практичних заняттях діти виготовляють моделі ракет, вивчають технологічні прийоми та варіанти виготовлення окремих деталей моделей.
Програма побудована за принципом доступності навчального матеріалу для вихованців, відповідності його обсягу віковим особливостям і попередній підготовці.
Пошуково-дослідницька та експериментальна робота спрямована на поглиблення знань з природничо-математичних дисциплін і вивчення основ космонавтики, ракетобудування й авіації.